Twilighters in Turkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twilight Turkiye Fan Sitesi

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

bir röportaj....

3 posters
YazarMesaj
gölgeharamisi

gölgeharamisi

bir röportaj.... Empty
MesajKonu: bir röportaj....   bir röportaj.... EmptyPtsi Eyl. 08, 2008 5:50 pm

Hatırlanacak ana soru : Twilight yıldızları Kristen Stewart ve Robert Pattinson Edward ve Bella'nın sonsuz aşkını doğal bir bicimde ortaya çıkarabiliyor mu?

Bu makaleyi okuduktan ve bu etkileyici videoyu izledikten sonra bu sorunun cevabını çok güzel bir bicimde verebilirsin. Aşağıda , sadece MTV Haberle yapılan 2 yıldızın konusması , “treetops” yoluyla devam eden örümcek maymunlar,onların planlanmıs öpüsme sahnesi hakkında bi yazı var.

MTV : Cocuklar gecen aksam sizi romantik cekim sahnesi'nde Edward ve Bella olarak cimlerde otururken gördük. Bu Stephenie Meyer'ın tıpkı 5 yıl önce hayal ettiği esi benzeri olmayan sahne miydi?

ROBERT PATTINSON : Hayır,hayır bu o sahne değil. O öncü sahneydi. Onun hayal ettiği büyük sahne ise ben cimenlerin üzerinde vampir gücüyle onu korkutup kacırmayı denediğimi gösterdiğim sahneydi. Kitaptaki büyük anahtar sahne. Bence cektiğimiz son sahne.

MTV : Öyleyse gecen gece otlakta ne oluyordu?

PATTINSON : O birbirini yavas yavas tanıyan ben ve Bellanın olması gereken bir sahneydi. Aslında o benim vampir olduğumu fark ettiğinde biz çıkıyorduk. Bu ilişkiye izin vermemin ne kadar uzak olduğunu cözmeye ve bunu ona söylemeye çalıstım. Diğerini kurtarmak icin cok az zamanımız kalmıstı baska bir insanın ne sevdiğine karısamıyorsak bu normal bir iliskidir.

MTV: Tüm kusak icin Edward ve Bellanın resmi bir iliksisi var.İki aktör bunu nasıl karsıladılar,ve sonra tüm filmi olusturan yapıya bağlanmaya mı basladılar? Sizi bağlamaya yardım eden favori filmler,yazarlar , kitaplar var mı?

Kristen Stewart: Aslında var , "Last Tango in Paris."

Pattinson: Bu birçok yoldan [Edward ve Bella] ilişkisininin tamamını olusturan bir çesittir.

MTV : Cocuklar NC-17 Marlon Brando filmini beraber mi izlediniz?

STEWART: Sadece birini. Bana verdiğin başka bişey var mı? "Doomed Love."

PATTINSON: Evet , ona Virgil’den bir kitap verdim.

STEWART: Virgil'den "Doomed Love." Süperdi.

PATTINSON : [Güler.] Biz gercekten hic doğrulamayız.

MTV : Seni gercekten etkileyen diğerlerinin oyunculuk stilleri hakkında dikkatini ceken herbir sey ne?

PATTINSON : Kristen bizim yasıtlarımız icindeki en iyi aktris ve neden bu

filmi yapmayı istiyorum. Bilmiyorum ,neden o. Sadece herkesten daha iyi.

STEWART: Bence o cok yakısıklı. Yalan söylemez. Yalan söylemekten aciz birine benziyor.

PATTINSON : Yaptığı sey oyunculuktan baska birsey değil.[Güler.]

STEWART: Hayır. Yani , benim anladığım sey değil.

PATTINSON : [Muzipçe] Baska birinin düsüncelerini okumak gibi ve baska biri gibi numara yapmaktan gercekten hiç anlamaz. [Güler.]Ben her zaman kendimi kendim kesfettim.

MTV : Bazı "Twilight" hayranları filmi "Harry Potter" la karsılastırırken bazıları benzerlikleri görebilir. Cocuklar siz ne düsünüyorsunuz?

STEWART: Bence her ikisi de cok para getiriyor. Bu tek benzerlik.

MTV : Her ikisi de gençlerin hayal dünyalarının güçlenmesine izin verir.

STEWART : Evet , her ikisi de hayal ,ama onlar birbirlerinden farklı. Çocuklar birbirlerinden farklı. Ve onlar çocuklar hakkında bu yüzden çocuklar onlarla karşılaştırılacak.

MTV : Ver her ikisi de biraz gerçek dünyaya bağlar.

PATTINSON :Bu aslında bir büyüme hikayesi. Bu insanoğlunun kendine güven kazanması hakkında.

STEWART: Ki bu da her hikayenin hakkında olduğu şeydir.

PATTINSON : Aralarında ki fark ise her birinin nesneler için farklı mecaz kelimeler kullanıyor olmalarıdır.Tuhaf olan şey bu aslında tüm vampir şeyleri gibi -çoğu- Harry Potter'dan daha fazla cinsellikle ilgili çünkü bu bir aşk hikayesi. Harry Potter gerçek bir aşk hikayesi değil. Bu çok erotik bir film.

MTV : Sırası gelmişken , sana bir soru sormak istiyorum.

STEWART : Vampirlerle yattın mı?

MTV : Um , sende bu soruya cevap verebilirsin. Ya sen?

STEWART:Ah, hayır, sorunuz neydi?

MTV: Şey,insanlar bilmek istiyorlar Kristen: Rob' u öpmek nasıl bir duygu?

PATTINSON: Ne zmn öpüşsek onu hep öldürmeye çalışıyorum.

STEWART: Ve ben de buna bayılıyorum. Eğer biraz düşünürseniz O (Bella) tam bir sadomazoşisttir

MTV: Öyleyse bütün bu öpüşmeler bu güçlü ve şiddetli şeyler mi , mesela bir Michael Douglas seks (gerilim) filmi gibi?

PATTINSON: Hayır. Bu çok çocukça ve tehlikesiz başlar. Çok tatlı olması gerekir.

STEWART: Birbirlerinin sınırlarını test ediyorlar/ölçüyorlar.

PATTINSON: Sonra cehennem gibi bir şeye dönüşür.(Gülmeler) Bütün öpüşmelerde olduğu gibi.

STEWART: Ne diyorsunuz?
gölgeharamisi

gölgeharamisi

bir röportaj.... Empty
MesajKonu: Geri: bir röportaj....   bir röportaj.... EmptyPtsi Eyl. 08, 2008 5:51 pm

MTV: Öpmeyi planladığınızda siz erkekler burnunuzu falan çarpmamak için "sen solda dur ben kafamı eğip geleceğim." dermisiniz?

PATTINSON: Kristenın Bellanın ne yapmakta olduğu hakkında hiç bir fikri yok. (gülüşmeler).Bu yüzden yön ne olursa olsun bu hep zor olacaktır. O biraz zordu. Bütün öpüşme sahneleri aynı zamanda kilit ilişki sahneleridir. Sadece öpüşme sahneleri değiller.

STEWART: Sadece anlayamıyorlar. Normal insanlar gibi öpüşemiyorlar.

PATTINSON: İkisi hakkındaki bütün şey öpüşebilmelerini düşünmeleridir ancak odada her zaman fil vardır. Her zaman olduğu gibi onu hep öldürmek istiyorum.

MTV: Siz sette kitabı mı yoksa sadece metni mi taşıyorsunuz?

PATTINSON: Kilit diyalog sahneleri için metni yanımızda bulundurmak her zaman yararlı oluyor. Bana göre biz hikayenin sadece en önemli parçasını oynuyoruz.

STEWART: Kısmen uzun bir kitap. Sıkıştırılması gerekiyordu.

PATTINSON: Sahnelerin duygularının çoğu bence bir şekilde kitaptakinden farklıydı.

STEWART: Ancak yine de niyet aynı.

MTV: Film yapımcıları "Alacakaranlık" ı bir film serisi haline getirmek istediklerini ifade ettiler. "Hilal" ya da "Ay Tutulması" kitabından en çok çekmek istediğiniz bir sahne hangisi?

STEWART: İkinci kitap mükemmel başlıyor. Bir doğum günü partisiyle başlıyor ve ben elimi kesiyorum ve tüm Cullen ailesi çılgına dönüyor sonra da durum "Pekala, bunu nasıl halledeceğimizi anlamamız gerek çünkü böyle olmaz " gibi oluyor. Bence bu görsel bir şölen olacak .

PATTINSON: Kendimi öldürme sahnesini İtalya da yapmak istiyorum. Komik olurdu. Bence oldukça heyecan verici olacak.

MTV: Stephenie sete birkaç kez geldi. Onun için ne gibi sorularınız vardı?

STEWART: Ben ve Stephenie çok iyi anlaştık. Çok iyi bir insan. Ama onunla kitaplar ya da karakterim hakkında konuşmadım. Bunları nasıl yazdığını ve başka ne tür kitapları sevdiğini vb. sordum ama hikaye hakkında konuşmadım.

PATTINSON:Ona sorduğum asıl şey Edward'ın Carlisle ı neden, sahip olduğu gibi kabul ettiğiydi. Ona bazen babasıymış gibi bazen de bir yoldaş gibi davranıyor. Ben de bu 108 yaşındaki çocuğun neden, 17 yaşında olmadığını bilen birine 17 yaşında bir çocukmuş numarası yaptığını merak ediyordum. Ve O (Stephenie) da Edward'ın, oğlu gibi davranan kendisini hak edecek kadar iyi bir insan olması için Carlisle ı yargıladığını söyledi-ki bence de çok ilginçti. Sırf onlar sizin isteğinize karşın ruhunuzu çaldıkları için, biriyle kesinlikle hiçbir ilginiz yok ise, böyle davranmak ve numaraya devam etmek çok tuhaf bir şey. Edward onu bu kadar affetmeyi kendi içinde buldu. Bunu gösteren çok sahne yok ancak bence bu ilginç bir etkin sahne.

MTV: Kristen, insanlar senin yaşlı bir ruh olduğunu söyleyip duruyor. Geçenlerde Jodie Foster ile röportaj yaptım ve o da senin, 18 yaşındakilerin ötesinde zeki olduğunu söylüyordu. Sette artık en genç insan olmadığın günü sabırsızlıkla bekliyormusun?

STEWART: Bence yaş tamamen karşılaştırmalı ve alakasız. En yaşlı kişi olmaktan hoşnut olurum. İnsanların bağlantıları her zaman onların kaç yaşında oldukları ve bu dünyada ne kadar zamandır bulundukları ile ilgili değildir. Bu yüzden kafama takmıyorum.

MTV: Sundance 'te bana ağaçların üzerinde koştuğunu söylediğinde Ocakta bir münakaşa yaşadık. Bu yüzden bunu bir sonuca kavuşturun ve herkes için: Bella ve Edward ağaçların üzerinde mi yoksa arasında mı koşuyorlar?

STEWART: Ağaçların üstlerinin arasından ama sonuç olarak üzerlerinden. Bizler ağaçların arasından geçeriz. Beni penceresinden dışarı itip ağaçların tepesine doğru aceleyle koşuyor, biz de daldan dala zıplıyoruz. Ve sahnenin sonunda ağacın tepesine çıktığımızda manzara mükemmel derecede güzel oluyor böylelikle de gökyüzünü ve güneşi görebiliyoruz ardından o parıldıyor. Bu yüzden ikisi de oluyor.[/b]

alıntıdır
gölgeharamisi

gölgeharamisi

bir röportaj.... Empty
MesajKonu: Geri: bir röportaj....   bir röportaj.... EmptyPtsi Eyl. 08, 2008 6:15 pm

evet kabul etmeliyim ki çevirisi çok bozuk olmuş yani anlamakta biraz güçlük çekebilirsiniz birde okuduktan sonra keşke okumasamıydım ki film hakkında biraz hayal kırıklığına uğrayacağım belirtileri mi var ne dedim ama yine de sizlerle paylaşıyorum afro
sLn

sLn

bir röportaj.... Empty
MesajKonu: Geri: bir röportaj....   bir röportaj.... EmptyPtsi Eyl. 08, 2008 7:17 pm

çok sağol bazı yerlerde garip geldi çeviri ama sonuçta anlaşılıyor video ise bu onu da merak ettim
ve evet sanki biraz film hakkında hayal kırıklığına uğramış gibiyim ama olsun kısaltmak zorundalardı zaten
gölgeharamisi

gölgeharamisi

bir röportaj.... Empty
MesajKonu: Geri: bir röportaj....   bir röportaj.... EmptyPtsi Eyl. 08, 2008 8:46 pm

gölgeharamisi demiş ki:

STEWART: Kısmen uzun bir kitap. Sıkıştırılması gerekiyordu.

PATTINSON: Sahnelerin duygularının çoğu bence bir şekilde kitaptakinden farklıydı.

STEWART: Ancak yine de niyet aynı.

evet sıkıştırılmasını bekliyordum ama robert burada bence duyguları kitaptakinden farklıydı diyor Rolling Eyes burası beni biraz hayal kırıklığına uğramaya hazırlıklı olmaya itti Very Happy
diadem

diadem

bir röportaj.... Empty
MesajKonu: Geri: bir röportaj....   bir röportaj.... EmptySalı Eyl. 09, 2008 8:31 pm

Çeviri hoşuma gitmedi Rolling Eyes filmin nesini kısalttılar merak ediyorum yani kısacık bi kitap zaten Rolling Eyes paylaşım için sağol birazda spoi vardı en son anlattığı sahneyi çok merak ettim scratch
sLn

sLn

bir röportaj.... Empty
MesajKonu: Geri: bir röportaj....   bir röportaj.... EmptySalı Eyl. 09, 2008 10:10 pm

http://www.mtv.com/movies/news/articles/1585986/story.jhtml

röportaj ve ingilizcesi

MTV: So last night, we saw you guys shooting a romantic scene that had Edward and Bella sitting in a meadow. Was that the same famous moment Stephenie Meyer dreamed five years ago?

Robert Pattinson: No, no, that wasn't it. That was the precursor to that scene. The big scene where she dreamed [the "Twilight" premise] is the one where I'm in a meadow, and I'm demonstrating my vampire powers to try to scare her off. But that's not for a while. That's the big key scene in the book. I think that's the last scene we're shooting.

MTV: So, what was going on in the meadow last night?

Pattinson: That was one of the scenes that's supposed to be me and Bella getting to know each other. It's when we're essentially dating, after she finds out I'm a vampire. I'm trying to figure out how far I can let this relationship go and how much I can tell her. There are a few times when it's safe for us to be around each other, where we're just seeing what the other person's like, like a normal relationship.

MTV: Edward and Bella are an iconic love story for a whole generation. How do two actors meet, and then begin building a chemistry that the whole film will depend on? Any favorite movies, authors, books that helped you bond?

Kristen Stewart: Yeah, "Last Tango in Paris."

Pattinson: That's kind of what we're basing the entire [Edward and Bella] relationship on, in a lot of ways.

MTV: So you guys get together and watch NC-17 Marlon Brando movies?

Stewart: Just that one. And what else did you give me? "Doomed Love."

Pattinson: Yeah, I gave her a book of Virgil.

Stewart: "Doomed Love" by Virgil. It was good.

Pattinson: [Laughs.] We don't really get on at all.

MTV: What's something each of you have noticed about the other's acting style that really impresses you?

Pattinson: Kristen's the best actress of our generation, and that's why I wanted to do this movie. I don't know why she is. She's just better than everybody else.

Stewart: I think he's really handsome. He can't lie. He's, like, incapable of lying.

Pattinson: What she means is acting. [Laughs.]

Stewart: Nope. That's so not what I mean.

Pattinson: [Teasing] "He doesn't really understand the concept of, like, reading somebody else's words out and pretending to be somebody else." [Laughs.] I've always found that about myself.

MTV: Some "Twilight" fans get angry if you compare the franchise to "Harry Potter," while others see the similarities. How do you guys feel?

Stewart: I think they're both big moneymakers. That's the only similarity. Two big ole machines, pumping out movies.

MTV: They both empower teenagers who'd dream of having superpowers.

Stewart: Well, they're both fantasies, but they're different ones. And they're about kids, so kids are going to be drawn to them.

MTV: And they're both somewhat tied to the real world.

Pattinson: It's an essential growing up-story. It's about gaining confidence as a human being.

Stewart: Which is what every story is about.

Pattinson: [The difference is that each are] using different metaphors for things. The strange thing about this is it's so deeply entwined with sexuality, much more so than "Harry Potter," as virtually all vampire things are — mainly because it's a love story. "Harry Potter" isn't really a love story, so a lot of the metaphorical stuff [in "Twilight"] is about teen lust. It's a very erotic movie.

MTV: Along those lines, I wanted to ask you ...

Stewart: Do vampires have sex?

MTV: Um, you can answer that one too. Do they?

Stewart: Oh no, what was your question?

MTV: Well, people want to know, Kristen: What's it like kissing Rob?

Pattinson: Whenever we kiss, I just try to kill her all the time.

Stewart: And I love that. [Bella] is a total sadomasochist, if you think about it.

MTV: So are all the kisses these intense, violent things, like something out of a Michael Douglas sex thriller?

Pattinson: No. It starts off very kiddie, very tame. It's supposed to be very sweet.

Stewart: They're testing each other's limits.

Pattinson: Then it turns into, like, hell. [Laughs.] Like all kisses do.

Stewart: What are you talking about?

MTV: When you plan out a kiss, do you say, "I'm gonna come in with my head tilted right, you stay left," so that you guys don't bang noses or something?

Pattinson: Kristen doesn't have any idea what she's doing at all. [Laughs.] So it's always going to be difficult no matter what the direction is. It was kind of difficult. All the kissing scenes are the key relationship scenes as well. They're not just kissing scenes.

Stewart: They can't just make out. They can't just kiss each other like normal people.

Pattinson: The whole thing about both of them is that they think they should be able to, but there's always the elephant in the room. I always want to kill her, like all the time.

MTV: Do you guys carry the book around the set, or just the script?

Pattinson: For the key dialogue scenes, it's always handy to have the script. We're just playing the core element of the story, I think.

Stewart: It's a semi-long book. It needed to be condensed.

Pattinson: A lot of the feel of the scenes is different to the book, I think, in a way.

Stewart: But overall, it's the same intention.

MTV: The filmmakers have expressed their desire to make "Twilight" into a film series. What is the one scene from "New Moon" or "Eclipse" you most want to shoot someday?

Stewart: The second book opens pretty cool. It opens with a birthday party, and I cut my finger, and the whole Cullen family goes into a frenzy. And then it's like, "OK, we need to figure out how to make this work, because this isn't." I think that's going to be a cool visual.

Pattinson: I want to do the killing myself scene in Italy. That'll be fun. I think that'll be quite exciting.

MTV: Stephenie has come to the set several times. What questions did you have for her?

Stewart: Me and Stephenie got along pretty well. She's a warm person. But I didn't speak to her about my character or the books. I asked her how she got to write them and what other kinds of books she likes and stuff like that, but I didn't talk about the story.

Pattinson: The main thing I asked her is why Edward has accepted Carlisle as he has. He sometimes treats him as his father and sometimes as a sort of partner. I was just wondering why this 108-year-old guy would pretend to be a 17-year-old boy to someone who knows that he's not 17. And she said that Edward has judged Carlisle to be a good enough person to deserve him acting like his son — which I thought was very interesting. It's a very, very strange thing to do, if you have absolutely no relation to someone, and [to keep up the charade], just because they've stolen your soul against your will. Edward has found it within himself to forgive him to such an extent. ... There aren't many scenes that show that, but I thought it was an interesting dynamic.

MTV: Kristen, people are always saying you're an old soul. I interviewed Jodie Foster recently, and she was saying you're wise beyond your 18 years. Are you looking forward to the day you're no longer the youngest person on a set?

Stewart: I feel like age is completely relative and irrelevant. I'll be fine being the oldest person. People's connections don't always have anything to do with how old they are, how long they've been here on this earth. So I don't mind.

MTV: We had a big controversy break out back in January, when you told me up at Sundance that you were running over treetops. So settle this once and for all: Are Bella and Edward running on top of trees or through them?

Stewart: Through treetops, but then ultimately on top of them. We go through the trees. He pushes me out his window, and he scurries up to the top of the trees, and we're sort of jumping on branches. And at the end of the scene, it becomes overwhelmingly beautiful when we go up on top, so we can actually see the sky and the sun, and he sparkles — so both.

bir röportaj....
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-